logo NasCas UKF v3

Náš čas je univerzitným periodikom Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Doposiaľ vyšiel v 26 ročníkoch v printovej podobe a bol zdarma rozširovaný na akademickej pôde. V roku 2022 sa mení jeho podoba na online verziu, nemení sa však jeho zameranie. Aj v digitálnej podobe bude Náš čas čitateľom prinášať množstvo zaujímavých informácií - rozhovory s významnými osobnosťami našej univerzity, pravidelné rubriky, články o dôležitých udalostiach zo života UKF, o projektoch, mobilitách, publikačnej aktivite, o výsledkoch vo vede, výskume i umeleckej činnosti, takisto články o úspechoch našich vysokoškolákov a postrehy z ich študentského života. Veríme, že čitatelia si rovnako ako printovú verziu obľúbia aj online podobu časopisu a aj vďaka ich názorom a podnetom bude Náš čas stále lepší a kvalitnejší.

Fakulta prírodných vied UKF v Nitre má nový názov

Na základe súhlasného stanoviska Akademického senátu Fakulty prírodných vied UKF v Nitre a Akademického senátu UKF v Nitre a následného súhlasu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky sa od 1. januára 2022 zmenil názov Fakulty prírodných vied na Fakultu prírodných vied a informatiky UKF v Nitre.

Ako uviedol dekan tejto fakulty prof. RNDr. František Petrovič, PhD., verí, že nový názov fakulty lepšie reflektuje aktuálne trendy na trhu práce, zviditeľňuje študijné programy fakulty, zdôrazňuje úzke prepojenie prírodných vied a informatiky a zároveň upriamuje pozornosť širšej verejnosti na moderné študijné programy Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. S novým názvom má Fakulta prírodných vied a informatiky UKF v Nitre väčší potenciál osloviť a zaujať záujemcov o štúdium informatiky a ostatných tradičných študijných programov nielen v nitrianskom regióne.

Zmena názvu by podľa očakávaní mohla zvýšiť možnosti zapojenia Fakulty prírodných vied a informatiky UKF do projektov na medzinárodnej úrovni a vytvoriť priestor pre intenzívnejšiu spoluprácu so zamestnávateľmi v regióne.

výskumné laboratóriá FPV

Vedenie FPVaI UKF v Nitre